Ryzen ve Nvidia

ibrahimdogan

Kayıtlı - Registered
Merhaba,

Ryzen 5 1400 işlemci
Nvidia GTX 150 ti ekran kartı
16 gb DDR4 2400 MHZ ram
sistemime ekran kartı nedeniyle High Sierra yüklemek istiyorum. Daha önce farklı bir image ile 5400 rpm eski bir diske yüklemiştim ancak restart sorunları ile karşılaştım. Sizin imaj dosyanızla Kingston hyperx ssd diske yükleme yapacağım. Ekran kartını web driverla kurmam için girmem gereken bir kod var mı? Yoksa direk olarak web driver ile Nvidia ekran kartımı tanıtabilir miyim?

KemalALKIN

KEAL
Yönetici
Kullanabileceğiniz imajımız:
Not: Bağlantıda yer alan ilk imaj boot etmez ise ikinci "10.13.6 (other Clover & first build)" yazan imajı deneyebilirsiniz.
Ayrıca Nvidia için kurulumdan sonra nvidia web sürücüsünü https://github.com/Benjamin-Dobell/nvidia-update bağlantısında yer alan yönergeler ile kurabilirsiniz. Cuda for mac yazılımını nvidia resmi web sitesinden kurmayı unutmayınız.

ibrahimdogan

Kayıtlı - Registered
@KemalALKIN her iki imajda da config seçimi yapıp usb Disk üzerinden başlatınca bu şekilde kalıyor altta bar çıkmıyor klavye ve mouse ışıkları sönüyor. Kuruluma başlamıyor.
3

Son düzenleme:

KemalALKIN

KEAL
Yönetici
BIOS versionuna ve ayarlarına dikkat et. Farklı usb portları dene. Sana bahsettiğim ikinci other clover olanı kullan. Gerekirse config.plist silip amdzen olanı direkt config.plist olarak isimlendir.

ibrahimdogan

Kayıtlı - Registered
@KemalALKIN Dediğiniz şekilde kurulumu tamamladım.
Ancak ekran kartı ile ilgili bir problemim var. Hiçbir şekilde performans alamıyorum ekran kartından. Football manager gibi düşük sistem gerektiren bir oyunda bile 1 yıldız alıyor oyun içi değerlendirmesinde ve aşırı ağır çalışıyor. Lilu ve Whatevergreen kextlerini de yüklememe rağmen sorunda bir değişiklik olmadı.

Screen Shot 2019-09-20 at 20.13.49.png

Son düzenleme: