Catalina kurulum sonrası bazı sorunlar

bizimdeniz

Kayıtlı - Registered
Kemal bey merhaba,

Sistemim
MSI Tomahawk Z170 Anakart
Intel i7 6700k İşlemci
Corsair 16GB 3000 mhz Ram
Sapphire Pulse RX580 8GB Ekrankartı
120 GB WD Green SSD - Sadece Mac için ayrıldı.

Kurulum
-Bios ayarlarını rehberde anlatıldığı gibi yaptıktan sonra kealOS Catalina 10.15.1 AMD Ryzen, FX & Intel Win32 Disk Imager ile usb'ye aktarıp kurulumu gerçekleştirdim.
-Tüm bileşenler çalışıyorken. Şifre ekranında takılacağı için Efi klasörünü technopat'da paylaştığınız "macOS Catalina 10.15.x Açılışta Takılma" konusundaki rehberi uyguladım.
-Yeniden başlattığımda Error allocating 0x118e0 Hatası almaya başladım.
-Bu hata için başka bir forumda bulduğum çözümü "
  • OsxAptioFix2Drv-free2000.efi indirin.
  • EFI / CLOVER / drivers64UEFI içinden OsxAptioFix sürücülerini silin.
  • Yukarıda indirdiğiniz dosyayı EFI / CLOVER / drivers64UEFI içine koyun.
  • Sistemi yeniden başlatın.
Olmaz ise aşağıdakileri takip edin.
  • Config.plist içinde RtVariables içine SIP güvenliği tamamen kapatın. ( 0xff ekleyin)
  • Farklı USB portları ile deneyin.
  • EFI/CLOVER/drivers64UEFI/ içinden VBoxHfs-64.efi silin ve yerine HFSPlus.efi koyun.
  • EFI/CLOVER/drivers64UEFI/ içinden OsxAptioFix2Drv-64.efi dosyasını OsxAptioFixDrv-64.efi ile değiştirin. Yada bunun tam tersini yapın.
  • EFI/CLOVER/drivers64UEFI/ içinde birden fazla OsxLowMemFixDrv-64.efi yada OsxAptioFix2Drv-64.efi yada OsxAptioFixDrv-64.efi varsa bunlardan sadece birini bırakıp diğerlerini silin.
"
uyguladım.
-Ancak bir türlü sistemi tekrar çalıştıramadım. Apple logosu yüklendikten sonra siyah ekranda kalıyor.

Bu konuda yardımcı olabilecek kimse var mı?

KemalALKIN

KEAL
Yönetici
Şifre ekranında takılıyorsa şimdilik ilerleyen Catalina sürümlerine kadar Mojave kullanmanızı tavsiye ederim. Sonuçta Apple makine değil :)))

dede17

Kayıtlı - Registered
Torrent den raw uzantılı dosya indi nasıl açmam gerekiyor hangi programlar ilişkilendircem onu