Apple macOS Catalina 10.15.4 sürümünü yayınladı

10.15.4 Mar 28, 2020

Bugün Apple, macOS Catalina için önemli bir yazılım güncellemesi olan macOS 10.15.4 güncellemesini yayınladı. Sistem tercihleri bölmesinden yerleşik yazılım güncelleme işlevini kullanarak veya Apple.com'da bulunan bağımsız yükleyiciyi kullanarak desteklenen tüm sistemleri güncelleyin.

macOS 10.15.4 güncelleme (çok yakında)
Download macOS Catalina 10.15.4 Combo Update.

10.15.4 güncellemesi hakkında bildiklerimiz ...

  • macOS build 19E ...
  • Güncellenmiş Intel ve AMD grafik sürücüleri.
  • Applealc veya voodoohda ile güncellenmiş ses sürücüleri tarafından kurulan Catalina kullanıcılarının güncellenmesi gerekmez.
  • macOS Catalina uygulamasını yükleme güncellendi - bugünden önce App Store'dan macOS Catalina'yı indirdiyseniz ve yedek yükleyici USB'nizde en son sürüme sahip olmak istiyorsanız Mac app Store'da oturum açın ve Indir'i tıklayın. Güncellenmiş macOS Catalina uygulamasını yükle uygulamalar klasöründe bulunabilir.

macOS Catalina 10.15.4, iCloud Drive klasör paylaşımını, ekran süresi iletişim sınırlarını, Apple music zaman senkronize şarkı sözü görünümünü ve daha fazlasını sunar. Güncelleme ayrıca Mac'inizin kararlılığını, güvenilirliğini ve güvenliğini de geliştirir.

Bulucu.
- Finder'dan iCloud Drive klasör paylaşımı.
- Yalnızca açıkça davet ettiğiniz kişilerle erişimi sınırlayan veya klasör bağlantısı olan herkese erişim izni veren denetimler.
- Kimlerin değişiklik yapabileceğini ve dosya yükleyebileceğini ve yalnızca dosyaları görüntüleyip indirebileceğini seçme izinleri.

Ekran zamanı.
- Çocuklarınızın gün içinde ve kesinti süresi boyunca kiminle iletişim kurabileceğini ve onlarla iletişim kurabileceğini kontrol etmek için iletişim sınırları.
- Çocuklarınız için müzik videolarının oynatma kontrolü.

Müzik.
- Şarkı sözleri görünümünde bir satırı tıklayarak şarkının en sevdiğiniz kısmına atlama yeteneği de dahil olmak üzere Apple music için zaman senkronize şarkı sözleri görünümü.

Safari.
- Safari'de ve tüm cihazlarınızda şifrelerinizi kolayca otomatik doldurmak için Chrome şifrelerini iCloud anahtarlığınıza aktarma seçeneği.
- Bir sekmeyi çoğaltma ve geçerli sekmenin sağındaki tüm sekmeleri kapatma kontrolleri.
- Netflix içeriği için uyumlu bilgisayarlarda HDR oynatma desteği.

Apple arcade ile app Store.
- Evrensel satın alma desteği, katılımcı bir uygulamanın iPhone, ipod touch, iPad, Mac ve Apple TV üzerinden tekil olarak satın alınmasını sağlar.
- En son oynanan arcade oyunları arcade sekmesinde görünür, böylece iPhone, ipod touch, iPad, Mac ve Apple TV'de oynamaya devam edebilirsiniz.

Pro ekran XDR.
- Birkaç renk gamı, beyaz nokta, parlaklık ve aktarım işlevi seçeneklerinden birini seçerek belirli iş akışı ihtiyaçlarına göre uyarlayabileceğiniz özelleştirilmiş referans modları.

Ulaşabilme.
- Kafanızın hassas hareketlerine göre bir imleci ekranda hareket ettirmek için kafa işaretçisi tercihi.

Bu güncelleştirme ayrıca hata düzeltmeleri ve diğer geliştirmeleri de içerir.
- HDR10 uyumlu üçüncü taraf ekranlara ve DisplayPort veya HDMI ile bağlı TV'lere yüksek dinamik aralık çıkışı.
- Gelişmiş güvenlik için Outlook.com hesaplarıyla oauth kimlik doğrulama desteği.
- Ikincil bir cihazda iCloud hatırlatıcılarına yükseltme yaparken caldav taşıma desteği.
- Karanlık mod etkinken uygulamalar arasında kopyalanan metnin görünmez görünmesine neden olan bir sorunu çözer.
- Safari'de captcha döşemesinin yanlış görüntülenebileceği bir sorunu düzeltir.
- Hatırlatıcıların tamamlanmış hatırlatıcılar için bildirim gönderebilmesi sorununu çözer.
- Uykudan uyandıktan sonra LG ultrafine 5K ekranın ekran parlaklığı ile ilgili bir sorunu düzeltir.

Bazı özellikler tüm bölgelerde veya tüm Apple cihazlarında bulunmayabilir. Bu güncelleştirme hakkında daha ayrıntılı bilgi için lütfen şu adresi ziyaret edin: What's new in the updates for macOS Catalina

Bu güncelleştirmenin güvenlik içeriği hakkında ayrıntılı bilgi için lütfen şu adresi ziyaret edin: https://support.apple.com/kb/ HT20122

Testleri devam ediyor - bu gönderi güncellenecek. İyi şanslar, ve nasıl gittiğini bize bildirin! Sonuçlarınızı buraya bildirin.

kealOS Catalina 10.15.4 AMD Ryzen, FX & Intel
* * Önerilen BIOS ayarları: * BIOS ayarlarınıza gidiniz. * AMD SistemlerdeAMD-V&IOMMUayarlarını kapatmayı deneyiniz. * Intel sistemlerdeVT-x&VT-dayarlarını kapatmayı deneyiniz. * SGX(Intel) Software Guard var ise bu seçeneğide disable yapınız. * Secure Bootseçeneğinin kapalı/Other OS o…

Etiketler

Kemal ALKIN

Herkes için macOS for everyone

Great! You've successfully subscribed.
Great! Next, complete checkout for full access.
Welcome back! You've successfully signed in.
Success! Your account is fully activated, you now have access to all content.